• Elk jaar in oktober kleurt het feestelijk blauw en wit in heel wat kantines en cafés, want het Oktoberfest staat weer voor de deur. Dit traditionele volksfeest, dat zijn oorsprong heeft in München, trekt jaarlijks miljoenen bezoekers die genieten van Beierse gezelligheid, grote bierpullen, bratwurst, en muziek. Met lederhosen, dirndls, en een overvloed aan “prost”-momenten, brengt Oktoberfest mensen samen voor een onvergetelijk samenzijn.

    De meeste Nederlandse verenigingen zijn niet vies van een feestje waarbij grote pullen bier de maatstaaf zijn en zo is de trend langzaam overgewaaid vanuit onze oosterburen.

    Iets later dan gebruikelijk wordt ook het Oktoberfest in de kantine van Berkum georganiseerd. De mannen van het 6e elftal hebben de organisatie en aankleding naar zich toe getrokken dit jaar en dat was een geslaagd succes.

    Waar het zesde elftal dit weekend de handen vrij had voor het aankleden van de kantine. Had keeper Nathan zijn handen niet vrij. Bij afwezigheid van Rob, trok Nathan de handschoenen aan en reisde met de mannen van 9 mee naar Dalfsen, waar ASC’62 5 op ons wachtte.

     

    ASC’62 traditiegetrouw in het wit, net als Berkum. Gelukkig hebben wij daar met dank aan Kledingsponsor La Bouture Mannenmode een oplossing voor. Een mooi Grijs tenue met groene accenten. Dit was vooraf ook doorgegeven aan de mannen van ASC’62, zodat zij zich niet druk hoefden te maken over het regelen van een ander tenue. Dit zorgde wel tot lichte paniek bij de scheidsrechter die ASC’62 in het geel en Berkum in het wit had verwacht. Zelf had hij een mooi zwart/grijs tenue en kon op het laatste moment nog een blauw shirt charteren. De scheidsrechter nam niet alleen zijn tenue serieus, maar ook de wedstrijd. De rugnummers werden gecontroleerd en verder floot hij zo goed als foutloos (dat zien we ook wel eens anders, complimenten!).

     

    Waar de sportvrienden normaal bij het 6e van ASC in de competitie zitten, een gelijkwaardig kelderklasse team met een gezonde mix aan jong/oud en kwaliteit. Oogde het 5e een stuk jonger en sportiever. Dat bleek ook in de eerste 10 minuten, waarbij de thuisclub niet alleen het spel bepaalde maar ook een stuk feller de duels in ging. Na deze kickstart, zonder doelpunten kwam de balans wat meer terug in de wedstrijd. De mouwen werden opgestroopt en aanval na aanval werd afgeslagen. In de opbouw, zoals in zoveel wedstrijden liet Berkum geregeld een steekje vallen en voerde ASC vanuit de counter de druk weer op. Uiteindelijk vielen dan toch ook de eerste tegentreffers. Een Corner werd vrij makkelijk ingekopt en ook vanuit de omschakeling was het terugleggen en inknikken. Met een 2-0 achterstand rusten.

     

    Je zou verwachten dat na zo’n eerste helft, een donderpreek en wat frisse wissels er scherp gestart wordt, maar door simpel balverlies wederom een intikkertje (3-0). Jammer, want er ligt ruimte en de tweede helft vervolgt zich wel met een aantal kansen voor Berkum, zo draait een schot van Jorick net uit de kruising. Schiet Tim een afstandsschot richting de kruising en ook de pegel van Jeroen wordt door de keper uit de kruising getik. Laatstgenoemde legde nog vakkundig een aanvaller over de knie met een penal tot gevolg. Een moment waarin Nathan zijn klasse kon tonen, deze hield de penal verdienstelijk tegen. Daarnaast viste hij nog een aantal 100% kansen uit de het doel, om zo een monsterscore tegen te gaan..

    Dalfsen ruikt bloed en staat hoog met veel ruimte achter de defensie. Iets waar de pijlsnelle Jorick graag gebruik van maakt. Hij duikt een aantal keer de diepte in en weet de bal geregeld voor het doel klaar te leggen. Chris komt een teenlengte tekort en later weet ook Karel een voorzet er niet in te krijgen. Dat de dreiging van rechtsback en MotM Jorick moet komen zegt misschien wel wat over het spelbeeld.

     

    Waar het voor Berkum onmogelijk lijkt om een doelpunt te prikken. Worden ze aan de andere kant cadeau gegeven. Tweemaal valt een tegentreffer door balverlies in de opbouw. En zo beginnen de mannen van 9 een avond Oktoberfest al al met een 5-0 kater.

     

    "Zijlijner"