Berkum 1 speelt donderdagavond op eigen terrein, in de eerste knock-outronde van de Districtsbeker Oost, tegen tweedeklasser Helios uit Deventer. De thuisclub moet daarbij trachten de tot nu toe haperende Zwolse voetbalmachine op gang te krijgen.
Helios wordt getraind door de bekende ex-prof Harry Decheiver, die triomfen vierde bij onder meer Go Ahead Eagles, Freiburg en Borussia Dortmund. Nu is hij alweer een aantal jaren oefenmeester bij Helios, waarmee hij afgelopen seizoen voor de tweede keer op rij kampioen werd en zo promoveerde naar de 2e Klasse H. Daar gaat het de Deventer ploeg echter nog niet voor de wind, want Helios verloor vier van de vijf duels en staat nu, op de 11e plek, in de gevarenzone.
Pijnlijk
Afgelopen zaterdag ging Helios in eigen huis pijnlijk met 1-5 onderuit tegen DOS ’37, dat daardoor koploper in 2H werd. Die uitslag doet vermoeden dat de Deventenaren van de mat werden gespeeld, maar dat lag toch anders. Helios kreeg zelfs de eerste kansen en nam in de 20e minuut zelfs de leiding via een fraai afstandsschot van Dennis Hettinga. Vlak vóór rust boog DOS ’37 dat echter binnen enkele minuten om in een 1-2 voorsprong. In de tweede helft startte Helios weer goed, maar na een minuut of 10 liepen de bezoekers uit naar 1-3 en dat knakte de thuisclub, die vervolgens nóg twee treffers om de oren kreeg.
Teleurstellend
Berkum kijkt net zo min terug op een geslaagde laatste competitieronde en draaide daarvóór ook al niet naar behoren. De ploeg van trainer Eduard Lindeboom won nog maar twee van haar negen wedstrijden en staat in de 4e Divisie D nu op de 13e plaats, een positie die aan het eind van het seizoen veroordeelt tot nacompetitie. Met name de laatste twee duels verliepen teleurstellend, want daarin werden de punten onnodig ingeleverd tegen directe concurrenten. Na een zure 0-1 thuisnederlaag tegen DZC ’68 ging Berkum vorige week met 2-1 de bietenbrug op bij TVC ’28. Daar kwamen de Zwollenaren al snel met 1-0 achter, maar nog vóór rust herstelde Lucas Kroes dat met een fraaie kopbal: 1-1. In de tweede helft werd een Berkum-goal op wat twijfelachtige gronden afgekeurd, maar de Zwolse ploeg kwam twee keer goed weg toen een bal op de lat ketste. Toen een punt bijna binnen was kwam TVC echter, in de allerlaatste minuut, toch nog op 2-1 en droop Berkum weer met lege handen af.
Herstel
De Zwolse vierdedivisionist snakt nu naar herstel in het bekertoernooi, maar moet er voor waken dat ze zich in eigen huis niet laat verrassen door Helios, dat heeft laten zien verrassend voor de dag te kunnen komen. Ook gezien het grote aantal geblesseerden aan Zwolse kant mag de thuisclub zich zeker niet bij voorbaat rijk rekenen. De bekerwedstrijd Berkum-Helios wordt donderdag geleid door scheidsrechter Frank Tol, die op Sportpark ‘De Vegtlust’ om 20.00 uur af laat trappen.