• Berkum twee neemt een punt mee uit Ermelo.

  Krijgt mooie reeks een goed vervolg?
  Het gaat al een aantal weken uitstekend met Berkum 2. Waar het spel voor de winterstop nog erg wisselvallig was is Berkum 2 nu bezig met een stabiele en mooie reeks. Afgelopen zaterdag werd er afgereisd naar Ermelo voor een confrontatie met wederom een hoog genoteerde ploeg, Te weten: DVS’ 33 2 die nog vol voor de ereposities vecht in de reserve Hoofdklasse A.

  Furieus uit de startblokken
  Waar Berkum 2 dit seizoen al menig keer in de eerste paar minuten stond te slapen en op een 1-0 achterstand kwam, was het in Ermelo direct raak voor de Berkumers. Niek Telgen zette al na een minuut de centrale verdediger onder druk en die verspeelde de bal aan de middenvelder uit Dronten. Hij liep één op één richting het doel af, omspeelde de keeper, en schoof de bal bekeken in het netje: 0-1 na 80 seconden voetbal. 

  Een heerlijke opening van deze op voorhand lastige uitwedstrijd waarvan heel Berkum 2 niet meer weet wanneer het voor het laatst gewonnen heeft.  
  Berkum 2 was ontketend.
  Nog geen drie minuten later was daar direct weer een grote kans. Een prachtige steekbal van Daniel Holsappel zette Thomas de Raad alleen voor de goal, maar zijn schot werd gepakt door de keeper van DVS’ 33 2. Dat het een open wedstrijd zou worden was al snel duidelijk, zeker nadat ook DVS’ 33 2 zich na zes minuten liet gelden met een volley op de paal.

  Berkum 2 neemt Ermelose doel onder vuur.
  Toch was het Berkum 2 feller en gretiger en wist op veel plekken de bal te veroveren en ging op die manier op zoek naar een treffer. De slechte training van afgelopen donderdag was dus geen voorbode voor de inzet en passie van afgelopen zaterdag. Na 14 minuten leek daar de 0-2 te komen, nadat Daniel Holsappel vanaf randje zestien kon aanleggen voor een schot. Echter de keeper redde, Erik Bos schoot in de rebound, maar de keeper redde opnieuw. Daarna werd ook de bal nog eens van de lijn gehaald. Kortom, de Ermelose goal werd flink onder vuur genomen door de Zwollenaren.  

  Toch de gelijkmaker op het scorebord.
  Na dit vurige begin kalmeerde de wedstrijd een beetje in het tweede deel van de eerste helft. DVS’ 33 2 kwam wat beter in de wedstrijd en kwam in de 33e minuut, na een mooie aanval, op 1-1.  Keeper Jelle Brouwer was kansloos. Tot de rust waren er verder geen grote kansen meer. Het beloofde een leuke tweede helft te worden. 

  Ook fris de tweede helft in.
  Na rust begon Berkum 2 wederom beter aan de wedstrijd. De goed voetballendeThomas de Raad kwam deze wedstrijd wel vaker langs zijn directe tegenstander en zo ook vlak na rust. Hij zette de bal strak voor op Daniel Holsappel, maar diens inzet ging naast. 

  In de 56e minuut was er een kans voor Erik Bos. Een te korte terugspeelbal kon worden binnengeschoten, maar het was weer de goalie van DVS’ 33 2 die in de weg lag. De ballen hadden toch wat hoger ingeschoten moeten worden, was het devies van de Teammanagers. Ook in de tweede helft bleek al snel dat Berkum 2 feller was en scherper. Het kwam er een paar keer bijna gevaarlijk door, maar echt hele grote kansen kwamen er niet meer voor Berkum 2. Wel was het een mooie wedstrijd om te zien, waarbij eerder 1-2 dan de 2-1 in de lucht hing. Het laatste kwartier kwam DVS’ 33 2 er hier en daar nog wel door, maar ook zij kregen geen grote kansen meer op de voorsprong.  

  Goed, maar ietwat teleurstellend resultaat
  Daarom eindigde de wedstrijd, na een spannend slot, in een 1-1 gelijkspel. Vooraf een prima uitslag, maar de mensen die de wedstrijd hebben gezien hadden toch stiekem op meer gehoopt voor Berkum 2. DVS’ 33 2 was voetballend misschien niet minder, maar Berkum 2 was wat betreft passie en inzet zeker de bovenliggende partij. Maar daar win je het niet altijd alleen mee. Dus kon er op zich ook wel met een 1-1- gelijkspel geleefd worden.

  Volgende week spelen we thuis tegen SDC Putten 2. We hopen jullie dan allemaal weer te zien. Berkum 2 is nog vol in de race voor de derde periode. 

  Opstelling:
  Jelle Brouwer, Chris Hutten, ( 75e Robin Kanters ) Bart Pleijsier, Mattijn Huizenga, Max Leeflang, Niek Telgen, ( 60e Jeroen Horstman ) Jens Borger, Daniel Holsappel, Thomas de Raad, Erik Bos, Dennis Snel.

 •   Stand competitie    
    Team Gespeeld Punten
  1 AZSV 2 21 48
  2 HHC Hardenberg 2 21 44
  3 DVS'33 Ermelo 2 21 41
  4 Sparta Nijkerk 2 21 40
  5 Berkum 2 21 35
  6 Excelsior '31 2 21 33
  7 SDV Barneveld 2 21 33
  8 Veensche Boys 2 21 30
  9 DETO 2 21 24
  10 SDC Putten 2 21 21
  11 VVOG 2 21 19
  12 OWIOS 2 21 16
  13 csv Apeldoorn 2 21 16
  14 Sparta E. 2 21 10
 • Stand 3e periode    
  Team Gespeeld Punten
  HHC Hardenberg 2 4 12
  Berkum 2 4 10
  SDV Barneveld 2 4 10
  AZSV 2 4 9
  Sparta Nijkerk 2 4 9
  DVS'33 Ermelo 2 4 8
  Veensche Boys 2 4 6
  DETO 2 4 6
  SDC Putten 2 4 3
  OWIOS 2 4 3
  csv Apeldoorn 2 4 3
  VVOG 2 4 1
  Sparta E. 2 4 1
  Excelsior '31 2 4 0