• Berkum twee: Sterkhouders trekken de kar tegen Veensche Boys 2.

  Zaterdag 20 april zal helaas niet onthouden worden als de dag waarop Berkum 2 zijn beste wedstrijd van dit seizoen speelde. Dit is ook niet zo vreemd, want voor het eerst dit seizoen tikte de barometer meer dan 25 graden aan terwijl we vorige week nog hagel, sneeuw en regen tijdens de wedstrijd over ons heen kregen!  De korte broeken en slippers werden aangetrokken en de bus was ruim op tijd om af te reizen naar Nijkerkerveen om het op te nemen tegen Veensche Boys 2, de nummer  8 op de ranglijst en dus uitgespeeld in deze competitie. Berkum 2 daarentegen had nog een minieme kans op de 3e periodetitel en dit werd herhaaldelijk verteld door een ieder die dat maar horen wilde. En zo hoort het ook, want een prijs is een prijs en daar zijn ze bij Berkum 2 genoeg mee verwend de laatste jaren. Dus ook dit jaar doet Berkum 2 het niet voor minder.  

  Snel en gevaarlijk uit de startblokken.
  De tegenstander van vandaag zou daar niet veel aan veranderen was de gedachte, want thuis werd eenvoudig gewonnen met 4-0. En dit was ook zo, want de tegenstander heeft prima voetballers op bepaalde posities. Maar alles bij elkaar is dat niet altijd goed genoeg en dat bleek al snel in de beginfase, want het was sterkhouder Bart Pleijsier die zijn eerste kansje kreeg in de 10e minuut. Daarna was het al alle hens aan dek bij de tegenstander, want de bal werd maar liefst in 1 minuut twee keer van de doellijn gehaald. Ook hierna, in de 17e minuut, telden we de 0-1 al bijna, want Thomas de Raad kreeg het op zijn heupen en passeerde zijn tegenstanders alsof het pilonnetjes waren. Helaas was zijn breedtepass op Jens Borger iets te hard en te onnauwkeurig.

  Verdediging belangrijke pijler voor uitgebalanceerd Berkum 2.
  Hierna deelde Veensche Boys de eerste speldenprikjes uit, maar was het ook steeds weer de verdediging van Berkum 2 die dit vakkundig oploste. Ook keeper Huib Veurink deed daarbij een duit in het Veensche zakje en voorkwam zo nu en dan erger voor Berkum 2.  De verdediging onder aanvoering van Bart Pleijsier, Jeroen Horstman en op de flanken Mattijn Huizenga  en Chris Hutten is al maanden zeer stabiel en moet een enorme frustratie zijn voor iedere tegenstander.  Met de komst van Max Leeflang en Jens Borger en een zeer goede omzetting in de aanval met Erik Bos in de spits is Berkum 2 al 7 wedstrijden ongeslagen. Ook nu zag je de frustratie bij de tegenstander na wederom een mislukte aanval die vakkundig werd opgelost zonder maar een overtreding te maken. 

  Net vóór de pauze 0-1.
  En zo kabbelde de eerste helft voort in de ongekende hitte. Berkum 2 in de aanval en Veensche Boys probeerde de schade zoveel mogelijk te beperken. Dit tafereel duurde tot dan ook tot de 43e minuut, want toen liet Andrej Piljic een vleugje van zijn klasse zien.  De welverdiende 0-1 door een laag schot over de grond toen Andrej Piljic 1 op 1 kwam met de keeper die veel te snel zijn doel uit kwam rennen. Vervolgens was het een koud kunstje voor de behendige aanvaller. 

  Berkum 2 ging dus tevreden de rust in om te gaan genieten van een heerlijk warm kopje thee. Hier en daar werden wissels doorgevoerd en maakten Berkum 2 zich op voor de tweede helft. 

  Kansen pas benut in laatste officiële speelminuut: 0-2.
  Die begon voortvarend en zagen we opnieuw een overwicht voor Berkum 2 en Veensche Boys die zijn laatste krachten alleen nog verdedigend kon gebruiken, want Berkum 2 wilde per se de 0-2 op de borden hebben. Dat had al lang zo moeten zijn gezien de kansenregen, zowel in de eerste helft als in de tweede helft, maar de realiteit was toch anders. Niet dat het verontrustend was, want met de klasbakken achterin zat het wel goed deze middag. Na wederom kansen voor Yoram Zandvliet, Jens Borger, Robin Kanters en Max Leeflang was het de ingevallen Stef Alkema die op aangeven van Yoram Zandvliet eenvoudig kon binnen tikken in de 90e minuut.

  Berkum 2 tegen Excelsior ‘31 2 op 11 mei belangrijk voor 3e periode.
  Een zeer eenvoudige, maar belangrijke zege voor de mannen van Berkum 2. Berkum 2 doet daardoor nog steeds mee voor de 3e periode. Een mooie gedachte voor  Berkum 2 als het op 11 mei thuis gaat opnemen tegen Excelsior 31’ 2 om 11.45 uur thuis op veld 1.  

  Opstelling:
  Huib Veurink, Chris Hutten, Bart Pleijsier, Jeroen Horstman, Mattijn Huizenga, Max Leeflang, Jens Borger, Daniel Holsappel, (80e  Sam Borger ) Joost Baas, ( 46e  Yoram Zandvliet ) Thomas de Raad,  Andrej Piljic, ( 75e Robin Kanters ) 

 •   Stand competitie    
    Team Gespeeld Punten
  1 HHC Hardenberg 2 23 50
  2 AZSV 2 23 50
  3 Sparta Nijkerk 2 23 44
  4 DVS'33 Ermelo 2 23 42
  5 SDV Barneveld 2 23 39
  6 Berkum 2 23 39
  7 Excelsior '31 2 23 34
  8 Veensche Boys 2 23 31
  9 DETO 2 23 27
  10 SDC Putten 2 23 23
  11 VVOG 2 23 22
  12 OWIOS 2 23 17
  13 csv Apeldoorn 2 23 16
  14 Sparta E. 2 23 13
 •   Stand 3e periode    
    Team Gespeeld Punten
  1 HHC Hardenberg 2 6 18
  2 SDV Barneveld 2 6 16
  3 Berkum 2 6 14
  4 Sparta Nijkerk 2 6 13
  5 AZSV 2 6 11
  6 DVS'33 Ermelo 2 6 9
  7 DETO 2 6 9
  8 Veensche Boys 2 6 7
  9 SDC Putten 2 6 5
  10 VVOG 2 6 4
  11 OWIOS 2 6 4
  12 Sparta E. 2 6 4
  13 csv Apeldoorn 2 6 3
  14 Excelsior '31 2 6 1