Na drie remises tegen WHC (1-1), TVC'28 (2-2) en VVOG (3-3) heeft Berkum de eerste overwinning in het nieuwe seizoen te pakken.
In een leuke oefenwedwedstrijd won Berkum verdiend met 1-2 van vierde-divisionist HZVV.
De doelpunten van Berkum kwamen op naam van Dean Vreugdenhil (24.) en Randy Vink (36.). Voor zowel Dean als Randy was het derde treffer in de drie laatste wedstrijden. De tegentreffer van HZVV kwam op naam van Sander Dzemidzic trefzeker (56.).
In de eerste helft was Berkum de bovenliggende partij met meestal eenrichtingsverkeer naar het HZVV-doel.
Berkum zette regelmatig hoog druk op de tegenstander en dat leverde ook de nodige kansen op. De eerste was er na vier minuten voor de opgerukte Derk Fuller, wiens afstandsschot net naast ging.
Toch duurde het nog twintig minuten voordat Berkum het overwicht in een doelpunt kon omzetten.
Na een goede balverovering leverde de ijverige Mart Lugtenberg een strakke, lage voorzet af die door instormende Dean Vreugdenhil tot doelpunt werd gepromoveerd (0-1).
Tien minuten later had Dean na een slim lobje van de 0-2 op de voet, maar HZVV-goalie voorkwam met een goede redding een grotere achterstand van de gastheren.
Deze kwam er wel twee minuten later door Randy Vink die na een overtreding op Dean Vreugdenhil binnen de 'beruchte lijnen' de toegekende strafschop feilloos benutte (0-2).
In de tweede helft veranderde het speelbeeld iets. HZVV ging nu offensiever spelen en creëerde daardoor ook enkele kansen.
De eerste resulteerde uit een strafschop die door een onbewuste en ongelukkige handsbal van Alex van Hoesel werd veroorzaakt. Een van de beste HZVV-spelers, Sander Demidzics, pakte dit cadeautje graag uit (1-2).
Twee minuten later meenden sommige Berkumers ook recht te hebben op een strafschop, toen Dean Vreugdenhil opnieuw binnen de ‘16’ uit balans werd gebracht. De scheidsrechter vond deze lichte overtreding echter niet penalty-waardig en wuifde de protesten van enkele Berkum-spelers weg.
In de 69e minuut bracht Dean Vreugdenhil Sam van den Anker in stelling. Diens schot werd echter door een HZVV-verdediger geblokkeerd.
Zeven minuten voor tijd kwam HZVV bijna op gelijke hoogte, toen een afstandsschot van Coen Steg op de lat belandde.
Het slotakkoord was er vlak voor tijd voor Sam van den Anker die na een mooie crosspass van Jeroen Kamphuis vrij voor het HZVV-doel verscheen. Zijn harde schot in de korte hoek werd door Xander Jager goed gepareerd, waardoor de gastheren een hogere nederlaag werd bespaard.
Verslag en foto's: Rainer Fröhlich