Afgelopen maandag zijn alle ouders van de jeugdkeepers van VV Berkum uitgenodigd voor een presentatie. Hoofd van de Keepersopleiding van VV Berkum Alrik van den Berg nam de ouders mee in zijn visie. Waarbij onder andere de volgende vragen langskwamen: Waarom trainen we keepers apart en vanaf welke leeftijd? Wat trainen we wel en wat juist niet? Wat is voor de keeperstrainers en wat voor de coach op zaterdag. Wat gaat er goed en wat kan er beter?
Bij VV Berkum staat het aanleren van de basistechnieken van het keepen altijd centraal. Voetenwerk en de kracht van herhaling door veel ballen te vangen, werpen en rollen naast het vele herhalen van het afrollen, duiken en het daarbij goed verwerken van de bal.
Daarnaast wordt het er naast blijven voetballen bevorderd door niet te vroeg te gaan selecteren maar dit op latere leeftijd te doen wat resulteert in voetballende keepers.
Een nuttige bijeenkomst waar veel ouders die uitgenodigd waren op af kwamen terwijl de keepers hard aan het trainen waren.
Trots om te mogen vertellen dat er al meer dan 30 jaar keeperstraining wordt gegeven bij VV Berkum wat resulteert in eigen keepers bij de selectie van onze eerste en tweede selectie als wel JO-23 met Huib Veurink, Jasper de Visser, Finn Jordans en Carsten Lugtigheid als exponenten van de eigen jeugdafdeling. Tevens spelen in onze elftallen 3 t/m 9 ook allemaal eigen keepers. Echt iets om trots op te zijn als vereniging.